Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře čtenářů

10. 1. 2007

 

Dotazy nebo názory posílejte na adresu: pasek21@seznam.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kniha mě nadchla...

(Soňa, 9. 10. 2016 9:40)

Vaše kniha z let 60 - Tančili jsme Holanďana mě nadchla. Sice jsem o něco mladší ale hodně jsem tam našla ze svého mládí. Děkuji:)

Kniha z pohledu stárnoucí dámy

(Helena, 10. 2. 2015 8:03)

Dobrý den,
Vaši knihu jsem četla vždy dlouho do noci.Teď se k ní vracím,čtu ji stále dokolečka-určité kapitoly, pasáže.V současné době se ona a její hrdinové stali součástí mého života.
Kniha mě vrátila do mládí/ také jsem studovala gymnázium/.Dokonce mi i pomohla. Ten super mužský puberťácký pohled na svět vztahů mi cosi -kdysi z dávných časů - osvětlil.
Takže děkuji. Večer po ni zase sáhnu. Hela

To tedy koukám

(Veronika, 29. 8. 2010 0:35)

Ahoj Honzo,oba víme,jak je to s těmi náhodami a ejhle,zase tu jedna je-Vaše knihy.Nakoukla jsem na uryvky z Tančili jsme holandana a také z Vánoc a musím konstatovat,že se po obou poohlédnu.Jsou příjemně čtivé a také mám cosi spoléčného s touto dobou,což umocnuje zážitek a pocity ze čtení.Tak ,,jen tak dál" .Zdraví Vera

Na netu: www.omlazeni.cz/57_40448_0.html

(AYSEL, 23. 6. 2010 10:21)

DOTAZ:ahoj..
chci se zeptat na nějakou inspiraci na knížku na léto, na dovolenou k moři? A jakou vy by jste si vzali? díky
ODPOVĚĎ:Nevím, jaké žánry máš ráda, takže z toho odpočinkového třeba Tančili jsme holanďana aneb zlátnoucí šedesátá léta - pohodovka, perfektní obraz minulé doby, vážné i legrační, lásky. Vůbec jsem nečekala, že by se mi to mohlo líbit (kvůli názvu), ale vážně mě bavila.

BYLA TO KRÁSNÁ DOBA

(Svatka Sikorová, 9. 11. 2009 21:16)

A NA TO SE NIKDY NEZAPOMÍNÁ.A JE OKOUZLUJÍCÍ,KDYŽ TO
TAK UCHVATNĚ NĚKDO NAPÍŠE.KLOBOUK DOLU.ZDRAVÍ Z OLOMOUCE SVATKA

Touha

(Dolanská Ludmila, 18. 6. 2009 12:19)

Toužím si přečíst vaši knihu,začínám ji shánět.Ukázky jsou ohromující.

Mládí....

(Eva Macháňová, 24. 5. 2009 10:03)

Knížku jsem si koupila ze zvědavosti, jak asi může psát vysokoškolský učitel zabývající se vědou a technikou. A vida, začetla jsem se do ní velmi lehce a došla asi do poloviny. Dál už je pro mě knížka spíš jako televizní seriál. Sáhnu po ní, když mám chuť a náladu na další porci mládí a vzpomínek. Působí na mě taky trošku jako detektivka, jsem děsně zvědavá jak hrdinové obstojí, co s nimi život udělá. A přiznám se, že její mírně erotické zabarvení mi otevírá oči, a já až s ní vidím, co to vlastně cloumalo mými spolužáky a kamarády – a nebyla to poezie a moje krásné oči, jak já si tehdy naivně myslela. Honzo, je dobře, že jsi knížku napsal. I dnešní mládí by v ní našlo inspiraci a své zrcadlo. I když nevím, jestli by, při dnešním životním tempu, vydrželi číst až do konce knížku o více jak 50 stranách.

Návrat do mládí

(Vlasta Zgarbova, 11. 3. 2009 15:58)

Ahoj Honzo, tvoje kniha se mi moc líbila a nejen mě připomněla mládí, tj. také jsem tančila holanďana a prožívala své první lásky. Je to perfektní sonda do duše kluka a mladíka. Myslím, že by si ji měli přečíst i dnešní mladí lidé, protože je velmi vtipná a výborně napsaná. Určitě má co říct i dnešním mladým lidem. Způsob myšlení dnešních kluků není jiný než byl za nás, tj. hormony s nimi stejně cloumají, takže se určitě při čtení tvé knihy nejen pobaví a zasmějí, ale i něco pozitivního si do života odnesou. Díky za příjemné chvíle které jsem při čtení strávila a doufám, že budeš v psaní pokračovat. Tvá kamarádka Vlasta

Tančili jsme holanďana,...

(Marta Kotoučková, 23. 10. 2008 14:29)

Tak jsem projela Vaše stránky, pokusím se knihu sehnat, lepší by byla s Vaším podpisem. Věnovala bych ji vnučce, která studuje filologii, je na vozíčku,moc se zajímá o minulost a doba mého mládí jí fascinuje.
Moc Vás zdravím a děkuji za typ. Určitě se mi bude líbit. Kotoučková

Vzpomínka na mládí

(Marie Egnerová, 20. 10. 2008 13:56)

Je to opravdu vzpomínka na mládí a ještě jste mi připoměl člověka, který knihu ilustroval - Rosťu Košťála, ze kterým jsem přicházela do styku, ale pracovního, pokud ještě pracoval na Dopravním podniku a já na Magistrátu - odbor dopravy.Jinak bezva,mládí, bylo mládí, ale zatím žijeme a to je důležité. Zdravím M. Brno

Knihu si určitě koupím

(Dashen, 4. 10. 2008 22:11)

Ahoj, náhodou jsem se dostala na tyto www.stránky a s potěšením zjistila, že jsi (omlouvám se za tykání, ale jsem stejný ročník)napsal knihu o našem mládí, o tom jak jsme žili a bavili se. Současná generace prožívá svá léta malin nezralých úplně odlišně, než my. Jéje, kdyby to šlo prožít ještě jednou :-) Mám několik spolužáků/spolužaček brňáků v zahraničí, taková pozornost bude pro ně milý dárek i vzpomínka.Jj tančili jsme holanďana (špička-pata),já milovala walz a v silonových šatech se spodničkou z naškrobené organzy, která drala silonky obarvené v hypermangánu (měly pak hezčí barvu)se nesla sálem..Kluci nám tehdy ještě vykali a tykání přicházelo až s první pusou..Chodili jsme na satiru do Večerního Brna, navštěvovali čaje o páté, revoltovali už ve škole, kde jsme odmítali psát některé slohové práce např.na téma "Osoba, která je můj vzor", nechtěli se učit ruské básničky. Jeden spolužák, dnes Australan, si kdysi nechal nasolit 3 x pětku na Burevestnika.Odolal, nikdy se ji nenaučil. Skutečně se na knihu moc těším. Srdečně zdravím. D. Ivančice

ano

(Naďa Voborníková, 1. 10. 2008 15:20)

je to pěkné čtení

prijemne a putave

(Petra Bohovicova, 30. 9. 2008 18:01)

Knihu som precitala s velkym potesenim. Bolo to pre mna putave, oddychove a krasne. Naozaj by som ocenila velmi jednoduchy prozaicky styl, ktorym ste zaroven vedel dokladne vykreslit vnutorny svet mladecho chalana, tak ze som s nim prezivala vsetky jeho lasky a vnutorne dilemy. Aj ked som o tanci holandan pocula prvykrat az vo vasej knihe, bola pre mna aktualna svojou tematikou mladosti, ktora sa casom az tak nemeni a zaroven som bola ocarena svetom, kedy mladi nehrali pocitacove hry a nepozerali tolko telku a vyplnali si cas sportom a stretavanim sa - tak by sa to aj mne pacilo, je tazke odolavat modernym vymozenostiam.

Ach .....

(Jana Oceanová, 28. 9. 2008 13:09)

To byla krásná doba, kolovali jsme jak o život :o))))))))))))))))))))))

klobouk dolu

(Marie Capounova, 22. 8. 2008 21:15)

Dobry den Honzo,
tak jsem projela Vase web stranky, urcite se budu snazit si knihu koupit, jak jsem psala jsem v zahranici, a tak pozadam syna, ktery je v Praze, aby mi ji koupil. Rozumela jsem dobre, ze na Smichove na Andelu v knihkupectvi??? Nakonec jim mohu napsat e-mail, kde s dotazem, kde to presne je.
Jak jsem napsala v nadpise, " klobouk dolu", gratuluji. Marie